Elektromuzeum

Vícefunkční hudební přístroje

Pro účel tohoto webu, sem budou zařazeny přístroje, ve kterých jsou přímo zabudovány dva a více "zdroje" signálu. Například gramofon + rádio, magnetofon + rádio, gramofon + magnetofon + rádio.

Tesla

MODERATO 1037A - stereo gramorádio = gramofon + rádio včetně zesilovače (na obrázku přístroj s demontovaným gramofonem), DV, SV, KV (2 pásma), VKV (2 pásma za sebou na jednom rozsahu), VKV rádio má 3-LED indikátor vyladění +/0/- (někdy snad nazývaný Tunoskop)
Reprobedny k tomuto přístroji a k podobným. Většinou byly dvoupásmové s klasickou dvoupásmovou výhybkou a 15W+5W repro. Avšak byly viděny i shodně vypadající jedono a půl pásmové švindly s kondenzátorem a 10W+5W repro. Mřížka ze silného plastu, přední stěna laťovka (někdy možná dřevotříska), ostatní dřevotříska. Bedna je napevno slepena, jediná možná demontáž je odšroubování mřížky a poté reproduktorů (navíc přilepeny tvrdým tmelem). Ojedinělou zajímavostí bylo, že u tohoto konkrétního exempláře (sice těch lepších) reprobeden k Moderatu byl u jedné z nich konektor chybně připojen s obrácenou polaritou, což samozřejmě výrazně kazilo reprodukci a ztlumilo basy.

Ostatní

Věž s oboustranným gramofonem

Zajímavá byla zejména "věž", celkově zjevně ne moc kvalitní, asi tak z 90. let, ale s velmi zajímavým gramofonem. Ten uměl přehrávat desky z obou stran bez jejich otáčení! Přenoska byla posunována částečně hrubě elektromotorem a částečně jemně byla volná pro unášení drážkou. Hrubý pohyb se dorovnával po dosažení určité odchylky snímané infrabránou. Talíř byl jen malý a přenoska tak mohla objíždět obě strany desky. Sklápěla a posunovala se pomocí tlačítek. Získal jsem ji z odpadu a bohužel už ji nemám. Velmi podobnou jsem viděl možná ještě jednou také v odpadu.

JVC Hi-Fi three in one music center MF-1845L

Gramofon, magnetofon a rádio se zesilovačem. Je to asi ze 70. let. Fotka bude snad někdy později. Příjem FM 88-108, MW 540-1600, LW 150-350. Výstupy pro dva páry reproduktorů, pravděpodobně ale pouze dva a dva sériově. Regulace basů a výšek, tlačítka šumového filtru, fyziologické regulace a další. Dva ručičkové měřiče pro záznam na magnetofon, z toho jeden i pro ukazatel síly rádiového signálu.